Haber

ABD’de 8 yaşındaki kızın ölümünde skandal: 9 kez hastane istediler

ABD-Meksika sınırından ülkeye yasa dışı yollardan girmeye çalışan aile, sınırı geçtikten sonra ABD Sınır Devriyesi yetkililerine teslim oldu. ABD’li yetkililer tarafından gözaltına alınan aile, gözaltındayken sağlık sorunları yaşayan sekiz yaşındaki kızları için hastane talebinde bulundu.

3 GÜNDE 9 HASTANE İSTEĞİ

8 yaşındaki kızın ailesi, çocuklarının tekrarlayan “ateş, grip ve ağrı” şikayetleriyle yetkililere başvurduğunu ve hastaneye gitmeleri gerektiğini bildirdi. Durumu araştırmak üzere görevlendirilen müfettişler, ailenin üç gün içinde dokuz kez aynı şikayette bulunduğunu bildirdi.

“Kızım Bir Buçuk Gün Nefes Alamadı”

Ateşi sorunsuz bir şekilde yükselen 8 yaşındaki Alvarez’in tedavisi, grip ve ateş düşürücü ilaçların yanı sıra buz ve soğuk duşlarla devam etti. Alvarez’in ailesi, yıl sonundan bir hafta önce teslim olduklarında çocuklarının tıbbi geçmişini yetkililere bildirdi. Verilen bilgiler arasında Alvarez’in doğuştan kalp hastalığı olduğu bilgisi de yer aldı. Müfettişlerin raporunda sınır muhafızlarının bu durumu dikkate almadığı kaydedildi.

Alvarez’in ailesinin bir haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu