Haber

Bahar Kapıda kadın tutsakların gözünden cezaevinde yaşam

Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar her bölgeyi gezen Bahar Kapıda, yaşam sahnelerini, deneyimlerini ve ilginç hikayelerini izleyicileriyle paylaşıyor.

CEZAEVLERİNDEKİ KADIN HÜKÜMETLERİ ZİYARET ETTİ

Bahar kapıda, bu hafta Ankara Ceza İnfaz Kurumundaki kadın tutsakları ziyaret etti. Kadın tutukluların yaşadıklarını, duygularını, hayat hikayelerini ve günlerini nasıl geçirdiklerini bizzat dinleyen Bahar Gelir, cezaevinde geçen bir günü kadın tutukluların gözünden ekranlara taşıyacak.

SİTEDE GÖZLENEN GÜNLÜK HAYAT

Cezaevindeki günlük yaşamı gözlemleyen Bahar Gelen, tutuklularla örnek konuşmalar yaptı. Kızıyla oyun oynamayı özleyen bir anneyle sohbet eden Gelir, tüm olumsuzluklara rağmen “Daha kötüsü de olabilirdi, en azından sağlığım yerinde” diyerek olumlu olmaya çalışan mahkumun sözlerinden çok etkilendi. yaşadığı zorluklar. Kadın tutuklularla sohbetine devam eden Bahar Gelen, tutukluların yaptıklarından dolayı duydukları pişmanlığı ekranlara yansıttı. Sıkıntılı türküler eşliğinde yaşanan yürek parçalayıcı sohbeti dinleyicileriyle paylaşan Bahar Gelen, bir kadın mahkûmun, “Bu cezaevinin kapısını gördüm ve sonra cezaevinde olduğumu fark ettim. Görsünler, bilsinler neler yapabileceklerini. Limitli.” Ders niteliğindeki “Buraya kimse gelmesin” sözlerini duyunca duygusal anlar yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu