Haber

Bayburt Belediyesi İsrail Ürünlerini Boykot Ediyor

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının yoğun bir şekilde devam ettiği 7 Ekim’den bu yana çok sayıda savunmasız sivil hayatını kaybederken, İsrail zulmünün üzerinden 28 gün geçti. Yaşlı, çocuk, kadın fark etmeksizin saldırılarını sürdüren işgalci İsrail’e karşı Bayburt Belediyesi’nden boykot kararı ve çağrısı geldi.

Bayburt Belediyesi yazılı açıklama yaparak, belediyenin sosyal tesislerinde İsrail ile ilgili eserlerin kullanılmadığını belirterek, vatandaşları İsrail eserlerini boykot etmeye ve boykot kampanyasına destek olmaya davet etti. Bayburt Belediyesi’nin vatandaşlara boykot çağrısında bulunduğu “Filistinli kardeşlerimizin yanındayız” başlıklı yazılı açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “İşgal altındaki İsrail, yıllardır abluka altına aldığı Gazze’ye yönelik saldırılarını çocukları düşünmeden sürdürüyor. Yaşlı olsun kadın olsun, kendi topraklarında zulme uğrayan Filistinli kardeşlerimizin yaşadıklarından üzüntü duyduğumuzu ifade ediyoruz.” Tarif etmek imkansız. Bu sloganla Bayburt Belediyesi’ne ait tüm sosyal tesislerden İsrail ürünlerini kaldırdığımızı vatandaşlarımıza bildirmek isteriz.

Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Belediyemizin sosyal tesislerinde İsrail ile ilgili eserlerin satışı yapılmamaktadır. Tüm vatandaşlarımızı boykot kampanyalarına destek olmaya davet ediyoruz.” – BAYBURT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu