Haber

Çekmeköy’de oyuncak tabancalı banka soygunu kamerada

ÇEKMEKÖY’de bir banka şubesine giren silahlı zanlı, çantayı 131 bin 920 lira ve bin 300 Euro doldurarak kaçmaya çalıştı. Bankada müşteri olarak bir polis memuru tarafından 500 metrelik kovalamacanın ardından yakalanan zanlının silahının oyuncak olduğu ortaya çıktı. Soygunun güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

28 Şubat Salı günü Sultançiftliği Mahallesi Turgut Özal Caddesi’ndeki bir banka şubesine silahlı bir kişi girdi. Şüpheli olarak önce güvenlik görevlisi COL’u (43) etkisiz hale getirdi. Daha sonra elinde poşetle tezgaha giderek çalışanlardan poşete para doldurmalarını istedi. Bu sırada eşi ve çocuğuyla birlikte hesap açmak için bankada bulunan Koruma Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru MS (30), kaçan zanlıya müdahale etti. Zanlı kaçarken polis havaya ateş açarak ‘dur’ ihtarı yaptı. Polis ile zanlı arasında kısa süreli bir kovalamaca yaşandı. Polis zanlıyı 500 metre sonra yakaladı. Banka güvenlik görevlisinin yardımıyla hatayı etkisiz hale getirdi. Polis ekipleri kısa sürede olay yerine geldi. Zanlı üzerinde yapılan aramada bankadan çalınan 131 bin 920 lira ve 1300 Euro ele geçirildi.

OYUNCAK TABANCA ÇIKIŞI

Gasp Büro Amirliğine sevk edilen zanlı Muhammet D.’nin (49) daha önce sabıka kaydı olmadığı, olayda kullandığı silahın boncuk atan oyuncak tabanca olduğu belirlendi.

Soyulma anı ve sonrasında yaşananlar kameralara yansıdı. Banka soygunu ve sonrasında yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde zanlının içeri girerek güvenlik görevlisini tehdit ettiği ve ardından kasaya yöneldiği görüldü. Zanlının çantasına para doldurduğu, ardından hızla dışarı çıktığı ve dışarıda kovalamacanın ardından yakalandığı anlar, olay mahalline yansıdı. Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan zanlı adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu