Haber

Çin Polisi, Kesilmeyi Bekleyen Binlerce Kediyi Kamyonun Kasasından Kurtardı

Çin polisi, “domuz eti veya koyun eti olarak satılmak üzere” kesilmeyi bekleyen binden fazla kediyi kurtardı.

Çin devlet medyasının haberine göre, hayvanseverlerin ihbarı üzerine harekete geçen polisin durdurduğu kamyonun kasasında binden fazla kedi bulundu.

Olay, Çin’in doğusundaki Zhangjiagang şehrinde meydana geldi. Kurtarılan kedilerin sokak kedisi mi yoksa sahipli kedi mi olduğu bilinmiyor.

Çin merkezli The Paper gazetesi, kedilerin barınağa götürüldüğünü duyurdu.

Kediler şişlenmiş domuz eti, koyun eti veya sosis olarak satılmak üzere ülkenin güneyine götürülüyordu.

Çinli hayvan hakları aktivistleri, bir kedi etinin (Çin’de kullanılan ve yaklaşık 600 grama eşdeğer bir ağırlık ölçüsü) 4,5 yuan’a (yaklaşık 0,60 dolar) satıldığını ve bir kedinin yaklaşık 4-5 kedi eti ürettiğini belirtiyor. .

The Paper’ın haberine göre Zhangjiagang’daki hayvanseverler, hayvanların bir mezarlıkta tahta sandıklarda tutulduğunu fark etti ve birkaç gün boyunca durumu izledi.

12 Ekim’de kasalar dolusu kedinin bir kamyona yüklendiğini fark eden aktivistler, kamyonu durdurarak polise haber verdi.

Baskın aynı zamanda ülkede gıda güvenliği tartışmalarını da yeniden alevlendirdi.

Olay, Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da da büyük tepki gördü. Sosyal medya kullanıcıları ülkedeki gıda sektörünün daha sıkı denetlenmesi çağrısında bulundu.

Bir kullanıcı tepki gösterdi: “Hayvanları korumak için yasayı ne zaman çıkaracağız? Kedilerin, köpeklerin canı değerli değil mi?” Bunu şu şekilde ifade etti:

Başka bir kullanıcı ise “Artık dışarıda mangal eti yemeyeceğim” yazdı.

Haziran ayında Jiangsu eyaletinde bir öğrencinin yemeğinde fare kafası bulunması, ülkede büyük tepkiye neden olmuştu.

Okul yönetimi önce bunun ördek eti olduğunu iddia etti ancak daha sonra öğrencinin haklı olduğunu kabul etmek zorunda kaldı.

torulhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu