Haber

Dünya Bankası’ndan Çin’in Shaanxi Eyaleti Plastik Kirliliğini Azaltma Projesine Kredi Desteği

PEKİN, 27 Mart (Xinhua) — Dünya Bankası, Çin’in kuzeybatısındaki Shaanxi eyaletinde plastik kirliliğini azaltma çabalarını desteklemek için 250 milyon ABD Doları tutarında bir krediyi onayladı.

Bankaya göre fonlar, tarımsal plastik filmlerden ve kentsel katı atıktan kaynaklanan plastik kirliliğini azaltmak için kullanılacak, böylece Shaanxi’nin plastik atık yönetimini geliştirecek ve bu deneyimden ulusal düzeyde dersler çıkarılacak.

Banka ayrıca, kredinin Çin’in sera gazı emisyonlarını azaltmasına, bölgesel düzenlemeleri ve kurumsal kapasiteleri güçlendirmesine ve atık yönetiminde kentsel ve kırsal entegrasyon için modeller oluşturmasına yardımcı olmasının beklendiğini söyledi.

Dünya Bankası Çin, Moğolistan ve Kore Ülke Müdürü Mara Warwick, projenin planlama, finansman, arıtma tesisi geliştirme, paydaş katılımı ve performans değerlendirme için entegre sistemlere odaklanacağını vurguladı.

Warwick, proje ile uluslararası uygulamaların Çin’de devreye alınacağını ve ülkenin kırsal alanlarındaki atık yönetiminin dönüşümüne ölçeklenebilir bir yaklaşım göstereceğini söyledi.

basmakci-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu