Haber

Eski Bakan Faruk Çelik: 10 yıllık Bakanlık tecrübemi kullanacağım

Kurulduğu günden bu yana AK Parti hükümetlerinde 10 yıl bakan, 20 yıl milletvekili olarak görev yapan Faruk Çelik, adayı olduğu seçim bölgesi Artvin’de büyük ilgiyle karşılanıyor.

Toplamda 2 milletvekili bulunan Artvin’de AK Parti’den bir ve CHP’den bir milletvekili bulunuyor. Artvin il merkezi, ilçe ve köylerini ziyaret eden Çelik, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. 10 yıllık bakanlık tecrübesinin Artvin’e birçok faydalar getirmesi ve AK Parti’nin oylarını artırması bekleniyor. 174 bin nüfuslu Doğu Karadeniz ili Artvin, TBMM’de 2 milletvekili ile temsil ediliyor.

AK Parti Artvin milletvekili adaylarından Faruk Çelik, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimin Cumhuriyet tarihinin en değerli seçimlerinden biri olduğunu söyledi.

Çelik, ” Bu kritik coğrafyada Türkiye’nin her alanda güçlü olması gerekiyor. Cumhurbaşkanımız bir yandan savunma sanayisine odaklanırken, diğer yandan ekonomik alanda güçlenmemizi gerçekleştirmek için var gücüyle çalışıyor. Yıllarca bu denizlerde doğalgaz yok dediler, çünkü bizim kendi gemimiz olmadığı için mahkûm olduk, kendi mühendislerimiz olmadığı için Karadeniz’de petrol ve doğalgaz olduğu söylenmesine rağmen. Deniz, doğalgaz yok, petrol yok dediler. Ekonomik olarak güçlü bir Türkiye, doğalgaz ve petrol Türkiye’nin enerjiye olan bağımlılığını ortadan kaldıracağı için hızla yoluna devam ediyor. Yüzde 20 civarında olan kendimizi savunma becerimiz şu anda yüzde 80’e ulaştı. İsim verene ihtiyacımız yokdedi.

“10 YILLIK HİZMET DENEYİMİMİ ARTVİN İÇİN KULLANACAĞIM”

10 yıl bakan, 20 yıl milletvekili olduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti: Artvin için bu tecrübeyi kullanacağız. Çay köyü kuracağız. Hızlı bir şekilde gençlerimize istihdam için organize sanayi bölgesini kuracağız. On binlerce gencimize istihdam sağlayacağız. Turizm ve tarım alanında büyük ataklar yapacağız. Her mahallenin farklı bir kimliği olacak. Şehirlerimiz yaşanabilir yaşam alanlarına sahip şehirler olacak. Buraya gelen yabancılar hoş duracak ve tekrar gelmek isteyeceklerdir. Burada yaşayanlar için daha keyifli olacak.’ sözlerini kaydetti.

biga-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu