Haber

Eski Pentagon danışmanı: NATO mevcut krizden sağ çıkamayacak

NATO ile Rusya arasında giderek artan gerilime ilişkin sosyal medyada yorum Douglas McGregorNATO’nun Batı medeniyetini korumak için kurulduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu: Ancak bu organizasyon saldırı amaçlı değildir.” o yazdı.

McGregor, NATOÖrgütün Batılı ülkeleri korumak için oluşturulmuş bir ittifak olduğunu yineledi ancak örgütün sürekli genişlediğini de sözlerine ekledi.

Batılı ülkeler aniden Kuzey Atlantik İttifakını genişletti ve ‘ Rusya’yı İsveç’in bir kopyasına dönüştürmeye çalıştığını söyledi.‘ eski Pentagon danışmanı tarafından kaydedildi, eski ABD Lideri Dwight Eisenhower“NATO 10 yıl sonra hala ortalıkta olursa başarısız olur” sözlerini hatırlattı. Yıl 1955’ti bu sözleri söylediğinde“dedi.

Rusya: NATO stratejistlerinin görevi Ukrayna’daki çatışmayı mümkün olduğu kadar uzatmak

Geçtiğimiz günlerde konuşan Rusya’nın AGİT Daimi Temsilci Yardımcısı Maksim Buyakevich, NATO stratejistlerinin mevcut görevinin Ukrayna’daki çatışmayı mümkün olduğu kadar uzatmak olduğunu belirtti.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı(AGİT) Daimi Kurul toplantısında konuşan Maksim Buyakevich, NATO stratejistlerinin mevcut görevinin Ukrayna’daki çatışmayı mümkün olduğu kadar uzatmak olduğunu ve Rusya’nın NATOÜlkelerinin Rus düşmanı siyasi seçkinlerinin oluşturduğu tüm tehditleri ortadan kaldırmak için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Buyakeviç “ Kiev rejimini yönetenlerin şu andaki amaçları: özel askeri operasyon Bunun bölgedeki Rus ordusu kümelenme birimlerine karşı gerçek bir askeri avantaj elde etmeyi içermediği açıktır. Rusya’ya karşı askeri zafer kazanmak imkansızdır ve Batı da bunu çok iyi biliyor. Bu nedenle, NATO stratejistlerinin mevcut görevleri, çatışmayı mümkün olduğu kadar uzatmak ve Ukrayna’nın kanamasını sürdürme umuduyla ülkemizin askeri potansiyelini kelimenin tam anlamıyla zayıflatmak ve aynı zamanda iç siyasi istikrarsızlığı kışkırtmaktır.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu