Haber

ETEV’den tenis eğitim bursu

EGE Tenis Eğitim Vakfı (ETEV), geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek için çalışmalara başladı. Geçen yıl yönetim değişikliğine giden ETEV’de yeni yönetim, İzmir’de tenis oynamayı seven 10 yaş grubundaki çocukları eleyerek tenis eğitimine devam etmeleri için burs vereceği öğrencileri belirledi. vakfın yapısal eksiklikleri.

ETEV, İzmir’de tenis oynamayı seven 10 yaşındaki çocukları tarayarak tenis eğitimlerine devam etmeleri için burs sağlayacak. Vakfın çalışmalarından bahseden ETEV Başkanı Emre Sarıgedik, “Türkiye’de tenis maalesef raket fiyatları başta olmak üzere ekonomik durumdan her geçen gün olumsuz etkileniyor. Bu sporda başarılı olmak için maalesef temel eğitim aldıktan sonra profesyonelliğe geçiş yapılamıyor.Şehir dışı turnuvalara katılmak aileleri maddi olarak çok yoruyor.Biz ETEV olarak bu bağlamda çok sorumluluk aldık ve bu kapsamda bazı kararlar aldık. Başarılı olacağına inandığımız çocuklarımızın eğitim ve turnuva giderlerinin karşılanmasının en büyük motivasyonumuz çocuklarımızın spora olan ilgisidir” dedi.

‘ETEV MADALYA VE TRUPA İLE ANILACAK’

ETEV’in önümüzdeki dönemde madalya ve kupalarla anılacağını belirten Sarıgedik, “Bundan sonra birlikte yürüyeceğimiz çocuklarımızın, önce ailelerinin sonra da bizim gururumuz olacak başarılara imza atacaklarına inanıyoruz. ardından şehrimize ve ülkemize.Bu noktada ailelerine çocuklarımızı tenise ve Türkiye Tenis Tenise yönlendirdikleri için teşekkür ediyorum.Federasyon Liderimiz Cengiz Durmuş ve Türkiye Tenis Federasyonu Başkan Yardımcımıza şükranlarımı sunuyorum. İzmir ve Ege’de tenise büyük katkıları olan Bülent Necimoğlu, bizleri ilk günden itibaren yalnız bırakmadığı için.”

‘İZMİR TENİS’TE PİLOT ŞEHİR OLABİLİR’

Öte yandan tenisi sevdirmek ve başarılı sporcular yetiştirmek adına İzmir’in pilot bölge olabileceğini vurgulayan Sarıgedik, “İzmir, kort sayısı ve tenise ilgi açısından Türkiye’nin en değerli şehirlerinden biri.” Tenis üssü yapmak için yeni çalışmalar bekliyoruz. Onların açacağı yolda üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu