Yaşam

Fahrettin Altun’un Gazze’deki iletişim kesintisine tepkisi

Gazze Şeridi 3 haftadır yoğun İsrail saldırısı altında…

Hamas’a yanıt veren İsrail, amacı ne olursa olsun orantısız güç kullanmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından Gazze’deki tüm telefon ve internet hizmetlerinin kapatıldığını duyurdu. Kesimiyle ilgili bir gönderi paylaştı.

“İsrail’in elektrik kesintisi, onun savaş suçları işleme niyetini açıkça ortaya koyuyor.”

Fahrettin Altun’un yazısı şöyle:

İsrail, sivilleri korumak veya temel insan haklarına saygı göstermekle ilgilenmediğini bir kez daha gösteriyor. Gazze’de sabit hatların, cep telefonlarının ve internet bağlantılarının tamamen kesilmesi kabul edilemez. Bu, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarının son aşamasıdır.

İsrail ordusu, 7 Ekim’den bu yana kuşatma altında tuttuğu Gazze’ye yönelik yoğun hava saldırılarını sürdürürken, eş zamanlı olarak en temel insan haklarına ve değerlerine yönelik açık bir saldırı daha yaparak iletişim ve iletişim kanallarını kesiyor.

Gazze’yi dış dünyaya bağlayan tüm uluslararası iletişim kanallarını engellemeyi amaçlayan İsrail’in karartması, savaş suçu işleme niyetini açıkça ortaya koyuyor. Bu, İsrail’in sivillerin hayatlarını mahvettiği şeklindeki yakışıksız gerçeği gizleme girişimidir.

Batı’nın bu saldırıya tepki göstermemesi onları bu suça ortak ediyor. Yasaların pervasızca göz ardı edilmesi ve Gazze’deki insanların kitlesel olarak cezalandırılması savunulamaz.

İsrail’in ayrım gözetmeden ve hiçbir bedel ödemeden gerçekleştirdiği saldırılarının kısıtlanmasına karşı çıkanların nerede durduğunu sorgulaması gerekiyor. Bu korkunç günlerde takındıkları tavrın, tarihlerinde kalıcı bir leke olacağının farkına varmaları gerekiyor.

İsrail’in Filistinlilerin temel hak ve özgürlüklerini ihlal etmesini şiddetle kınıyoruz. Bu vahşete bir an önce son verilmeli. Bu vahşete destek veren ‘büyük güçler’ artık insan haklarından, temel hak ve özgürlüklerden söz edemiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu