Ekonomi

Fed/Williams: Bankacılık stresi kredileri sıkılaştırabilir

“Bankacılık sistemi sağlam ve dayanıklıdır. Ancak, bu gelişmeler muhtemelen hanehalkı ve işletmeler için kredi koşullarında bir miktar sıkılaşmaya yol açacak ve bu da harcamaları baskılayacaktır. Williams, Çarşamba günü etkinlikte yaptığı konuşmada, bu etkilerin büyüklüğünü ve süresini ölçmek için artık çok geç” dedi. Erken ve kredi vadelerinin gelişimini ve ekonomiye olası etkilerini yakından takip edeceğim.”

Silicon Valley Bank’ın geçen ayki başarısızlığı ve bunun sonucunda ortaya çıkan piyasa kargaşası, Fed’i ve diğer düzenleyicileri, daha geniş bankacılık şubesine likidite sağlayarak güveni artırmak için acil eylemde bulunmaya zorladı.

Williams, “Enflasyon hala çok yüksek ve fiyat istikrarını yeniden tesis etmek için para politikası araçlarımızı kullanacağız. Fed’in enflasyonu düşürmek için atacağı adımların zaman alacak” diyen Williams, bunun yüksek ihtimalle olduğunu da sözlerine ekledi. Enflasyonun yüzde 2 hedefine dönmesi 2 yıl alacak ve o enflasyon bu yıl yüzde 1 olacak. 3.25’e düşmesini beklediğini belirtti.

seydisehir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu