Ekonomi

İstiklal Caddesi’nde patlama: 4 can kaybı ve 38 yaralı var

Beyoğlu İstiklal Caddesinde şimdi neden kaynaklandığı bilinmeyen patlamada birinci belirlemelere nazaran 4 kişi ömrünü yitirdi, 38 kişi de yaralandı.

İstanbul Valisi Yerlikaya kayıplara ait, “İstiklal Caddesinde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 4 kişi yaşamını yitirdi, 38 kişi de yaralandı” paylaşımında bulundu.

Beyoğlu’nda patlama meydana geldiği ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.
Taksim İstiklal Caddesi’nde patlama meydana geldiği ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sıhhat takımı gönderildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya patlamaya ait, “Bugün saat 16.20 sıralarında Beyoğlu ilçemiz, Taksim İstiklal Caddesi’nde bir patlama meydana gelmiştir.

Olay yerine emniyet, sağlık, itfaiye ve AFAD ekiplerimiz sevk edilmiştir. Can kaybı ve yaralılarımız bulunmaktadır. Gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır” açıklamasını yaptı.

Öte yandan, Radyo ve Televizyon Üst Konseyi (RTÜK) patlamaya ait yayın yasağı getirdi. Kurum tarafından toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, “İstanbul’daki patlamaya ilişkin yayın yasağı getirilmiştir. Tüm medya kuruluşlarımızın dikkatine önemle sunulur” sözleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu