Ekonomi

İsviçre medyasına göre UBS işgücünü azaltabilir

Investing.com – Medyada yer alan bir habere göre, İsviçre bankacılık devi UBS Group AG (SIX: UBSG), Credit Suisse (NYSE: CS ) hükümet aracılığıyla devraldıktan sonra işgücünü azaltabilir. UBS hisseleri haberlerin ardından Pazartesi günü düştü.

Pazar günü Tages-Anzeiger gazetesi, adı açıklanmayan üst düzey bir UBS yöneticisine atıfta bulunarak, Credit Suisse entegrasyonu tamamlandıktan sonra bankanın iş gücünü %20 ila %30 oranında azaltacağını bildirdi.

Raporda, İsviçre’deki yaklaşık 11.000 pozisyonun azaltılacağı ve UBS’nin ABD yatırım bankacılığı bölümündeki işletmelerin de etkileneceği belirtildi.

Financial Times’ın haberine göre, İsviçre Federal Savcısı, aceleyle gerçekleşen UBS-Credit Suisse birleşmesi müzakereleri sırasında ceza hukuku ihlallerinin olup olmadığına yönelik soruşturma başlattı.

Geçen ay UBS, daha küçük rakibi Credit Suisse’i 3 milyar franka (1 frank = 1.0889 $) satın almayı kabul etti. Birleşme, muhtıranın ülkenin bankacılık sistemine olan inancını artıracağını ümit eden İsviçreli mali düzenleyiciler tarafından denetlendi.

Yazar: Scott Kanowsky

haberuzunkopru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu