Haber

Malatya’da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: ‘Acımız büyük ama inşaat sürecini birlikte sürdürüyoruz’

Bir dizi temasta bulunmak üzere Malatya’ya gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaretinde, “Büyük acılar içindeyiz ama inşaat sürecini birlikte sürdürüyoruz” dedi.

Bakan Göktaş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir’i makamında karşılayan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir Belediyesi’nin deprem sırasındaki çalışmalarını anlatarak Malatya’da yürütülen sosyal hizmet çalışmaları hakkında bilgi verdi. Malatya’da devam eden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aktaran Önder Gürkan, yerinde dönüşüm çalışmalarına bir kez daha vurgu yaptı. Önder Gürkan, depremin izlerini silmek için büyük çaba sarf ettiklerinin altını çizerek, “Büyükşehir Belediyesi olarak, şehrimizdeki insanların başka yerlere taşınmasını önlemek için en başından beri durumumuzu belirledik. Malatya’nın beşinci kez taşınmasını hoş karşılamadığımızı bakanlarımıza söyledik. Şehrimiz yeniden yapılırken yerinde dönüşümün esas alınması gerektiğini bakanlarımıza net bir şekilde ifade ettik. Kentin dönüşüm noktasında Doğanşehir, Akçadağ, Yeşilyurt ve Battalgazi’de ofisler açıldı.Yerinde dönüşüm sürecini sağlıklı bir şekilde sürdürmek için büyük çaba harcıyoruz.” Bu afetin milli bir afet olduğunu ve ancak milli birlik ve beraberlikle aşılacağını ifade eden Gürkan, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın desteğini her zaman aldık. Sosyal hizmetlerin daha sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için çalışmalarımız devam ediyor. İl Müdürlüğümüz ve Bakanlığımız iş birliği ile Malatya’da sosyal hizmet faaliyetleri yürüteceğiz.”

“Cumhurbaşkanımızın çalışmalarını takdirle izledim”

Büyükşehir Belediyesi’nin deprem anında canla başla çalıştığını ve yaraları sarmak için büyük çaba sarf ettiğini belirten Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın çalışmalarını takdirle izledim.” Malatya’nın deprem sonrası zorlu bir süreçten geçtiğini ve milletin büyük emeği olduğunu belirten Göktaş, “Ancak acımız büyük ama inşaat sürecinde birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Valimiz Hulusi Şahin’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve tüm ilçe belediye başkan ve teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Depremin ilk anından bu yana milletimizle, canınızla burada olduğumuzu sizlerin sayesinde kanıtladınız. Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalara baktığımızda bunu daha iyi görebiliyoruz.” açıkça.” Deprem bölgesinde ilgili kurum ve kuruluşlardan brifing aldıklarını hatırlatan Göktaş, “Yapılanlar ve yapılması gerekenler kendilerine danışıyoruz. Malatya’daki Huzur Konutu ile ilgili bilgi aldık. Huzur Evi’nin yapımında üzerimize düşeni yapacağız. Bu konuda süreci yakından takip edeceğime söz veriyorum.” – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu