Haber

Meral Akşener’e tepki: Masanın altında tereddüt etti

Türkiye’nin farklı şehirlerinden Diyarbakır’a gelen annelerin terör örgütü PKK tarafından kandırılan ya da zorla dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Binası önüne oturma eylemi 1241. gününe girdi.

Çocukları için gece gündüz, yaz kış, gece gündüz demeden mücadele eden 353 aile, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere siyasi partileri, yurt içi ve yurt dışından onlarca sivil toplum kuruluşunu ziyaret etti.

HDP’nin yanı sıra neredeyse tüm siyasi partilerin destek ziyareti yaptığı anneleri UYGUN Partisi de görmezden geldi. GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hafta sonu partinin kongresine katılmak üzere aileleri ziyaret etmek için geldiği Diyarbakır’da beklerken annelerin sesini Akşener’e duymadı.

“MASA ALTINDA ÇİZİLMİŞTİR”

Bu duruma tepki gösteren aileler duygularını SABAH’a anlattı. Yaklaşık 8 yıl önce, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmasına 2 ay kala dağa kaçırılan oğlu Mehmet için hareketini sürdüren anne İmmihan Nilifirka, “Bir anne olarak, yaşam mücadelesi veren anneleri yok saydı. aylardır çocuklar

Bir kadın olarak O’nu yanımızda görmek isteriz. Masanın altından korktuğu için ziyaret gelmedi. Bir kadın olarak onu yanımızda görmek isteriz” dedi.

Diyarbakır’da yaklaşık 9 yıl önce 14 yaşında dağa kaçırılan kızı Songül Akkuş için mücadelesini sürdüren anne Fatma Akkuş, şunları söyledi: “Akşener Bey her sözünde anne olduğunu ifade ediyor ve kadınların yaşadıklarını en iyi kendisinin anladığını söylüyor.

Biz kadın değil miyiz, anne değil miyiz? Neden HDP gibi sesimiz 4 yıldır duyulmuyor? O gelseydi ona çektiğimiz acıları anlatırdık. ‘Anne olduğumu söylemesine izin verme’ dedi.

Siirt’te yaklaşık 10 yıl önce 16 yaşında dağa kaçırılan oğlu Yusuf için harekete geçen baba Nurettin Ödumlu, “Aileler olarak Meral Hanım’ı bekledik ama gelmeye korktu. Milliyetçi olduğunu söylüyor ama HDP ile hareket ediyor oy saydığı için ziyaretimize gelmedi.”dedi.

 

havsaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu