Haber

Özgür Özel: ’14 ve 28 Mayıs günlerinin ardından büyük üzüntü yaşadık, günlerce aklımızı toparlayamadık’

Özgür Özel: “14 ve 28 Mayıs günlerinin ardından büyük üzüntü yaşadık, günlerce toparlanamadık”

ANTALYA – Cumhuriyet Halk Partisi’nin yaklaşan kurultayı öncesinde Antalya’da konuşan Özgür Özel, “Müzakereye dayalı pazarlıkla bu partinin çocuklarının hak ettiği koltukları yüzde 0,1 ve yüzde 0,7’lik partilere verdik, yüzde 39 oy aldı. Kimseye CHP’den milletvekilliği yok.” “Vermeyeceksin” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yaklaşan kongresi öncesinde Antalya’ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Adayı Özgür Özel, il ziyaretleri kapsamında Antalya CHP İl Teşkilatı’nı ziyaret etti.

“Bundan sonra başkaları da olsa herkesin fedakarlık yaptığını göreceksiniz.”

Burada partililere seslenen Özel, “Maalesef 14 ve 28 Mayıs günlerinin ardından büyük acılar yaşadık ve günlerce aklımız başına gelemedi. Ağzımızı açık tutmadık ve bu süreç sonunda, Partililerimiz ile bize oy verenler arasında büyük bir duygusal kopuş yaşandı. Müzakereye dayalı pazarlıklarla bu partinin çocukları hak ettikleri yerleri aldılar.” “Yüzde 0.1’i, yüzde 0.7’yi partilere vermeyeceksin, CHP’den 39 milletvekili alıp kimseye vermeyeceksin. Bu kardeşin bundan sonra senin sesini duymayacak, sandığa koyacak sen de yapacaksın. Karar.Geçmiş dönemde yorulduğunu düşünüyorsanız kimseye vermezsiniz.Destek verdiğini düşündüğünüz arkadaşlarımız ve bundan sonraki dönemde yenilenmeyi konuştuğumuzda eskileri de verecek. Devam edin, takviye verecekler, oy verecekler ama yönetim kadrolarındaki yerlerini gençlere verecekler. Göreceksiniz ki herkes fedakarlık yapıyor, yorulduysa ve bundan sonraki süreçte diğerlerinden biraz daha fazlası olacak mı diye merak ediyorsunuz” diye konuştu.

haber-bahcelievler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu