Ekonomi

RAMS Global, Galatasaray’ın yeni stad isim sponsoru oldu

Galatasaray Kulübü, stadın isim hakları için RAMS Global ile sponsorluk sözleşmesi imzaladı.

Anlaşma ile sarı-kırmızılı kulüp, 5 dönem stad ismi ve sponsorluğu için KDV hariç 213 milyon 600 bin lira kazanacak. Sponsorluk kapsamında Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde bulunan stadın adı RAMS Park olarak değiştirildi.

RAMS Park’ta düzenlenen imza törenine Galatasaray Kulüp Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Sportif AŞ Başkan Yardımcısı Erden Timur ve RAMS Türkiye CEO’su Devran Bülbül katıldı.

İmza töreninde açıklamalarda bulunan lider Dursun Özbek, “Dünya çapındaki anlaşma için RAMS Global ve Devran Bülbül’e teşekkür ederim. Bugün başlayan iş birliğinin her iki tarafa da büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.”

Sarı-kırmızılı kulüp lideri, Türk kulüplerinin maddi açıdan zor günler geçirdiğini belirterek, şunları söyledi:

“Türk kulüpleri mali darboğazda. Futboldan sağlanan finansman kulüpleri yönetmeye yetmiyor. Avrupa’daki rakiplerimizle baş etmemiz mümkün değil. Türkiye’de bile zor şartlar altında faaliyet sürdürebilecek finansman yapısı yok. Bunu işletme dışı gelirlerle desteklemek için gittik”

Timur: “Çok önemli sponsorluk atılımlarımız var”

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Yardımcısı Erden Timur, Türk futbolunun maddi durumunda sponsorlukların önemli olduğunu söyledi.

Timur, kulübün ciddi bir sponsorluk atılımı içinde olduğunu vurgulayarak, “RAMS, Kazakistan’ın en büyük ve en önemli şirketlerinden biri. Bu güç birlikteliğinin her anlamda Galatasaray’a değer katacağını düşünüyorum. Çok önemli sponsorluk atılımlarımız var. Bu konudaki en değerli hedefimiz finansal sürdürülebilirlik. Yaptığımız gayrimenkul projelerinden sonra en değerli gelirimiz sponsorluklar. Bu tür bir gurur, değerli bir iş birliği ve 5 yıllık bir anlaşma ve hepimizin çok istediği tedbirlere son verilmesidir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu