Haber

Sakarya’da su tarifelerine müjde… Başkan Yüce açıkladı

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Ulu, su tarifelerinde yapılacak yeni düzenlemeleri açıkladı.

SASKİ’nin muhteşem genel heyetinde görüşülerek karara bağlanan yeni düzenlemeyi müjde olarak paylaşan Ulu, TÜFE artışının faturalara uygulanmayacağını, 25 metreküp üzerindeki seviyenin kaldırıldığını belirtti.

BELEDİYE OLARAK YÜZDE 50’SİNİ DESTEĞİ VERDİK

Artan maliyetlere rağmen tüm imkanları seferber ederek vatandaş odaklı bir yaklaşımla su tarifelerini düzenlediklerini belirten Başkan Aziz, şöyle konuştu: “Geçen yıl Büyükşehir Belediyesi olarak tarifelerde yaptığımız değişikliklerin yüzde 50’sini sübvanse ettik. O gün de söylediğim gibi maliyetlerin artması, yatırımların ve hizmetlerin devam etmesi güncellemeyi zorunlu hale getirdi. Şimdi vatandaşlarımızın lehine yeni bir düzenleme yapıyoruz. Tebrikler.” dedi.

Başkan Aziz, su tarifelerinde yapılacak yeni düzenlemelerin detaylarını da paylaştı:

“Her ay faturalarımıza yansıyan TÜFE artışını su tarifelerimize artık uygulamıyoruz. 25 metreküp ve üzeri su tüketiminde uygulanan kademeli tarifeyi de kaldırıyoruz. Eylül ayı itibarıyla metreküp su fiyatını sabitliyoruz. Böylece 25 metreküp ve üzeri kullanımlarda metreküp başına 12 liraya varan indirim sağlanacak. “Büyükşehir Belediyesi olarak hemşerilerimiz için gerekli adımları atmaya devam edeceğiz.” dedi.

gedizhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu