Haber

Samsun’da Cami Yakma Girişimi

Samsun’da bir camiyi ateşe verdikten sonra iki camiyi yakmaya çalışan kişi, başka bir mahallede elinde benzin dolu şişelerle yakalandı. FETÖ’den ihraç edilen eski imamın akıl sağlığı kontrol edilerek hastaneye sevk edildi.

Olay önceki gün akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 19 Mayıs ilçesine ilk kez gelen bisikletli bir kişi, ikindi namazı sırasında cemaatin ortasına girdi. Burada cemaat, camiyi yakmaya çalışan kişiyi uzaklaştırdı.

Daha sonra Bafra ilçesine bağlı Taşköprü Afurcuk Camii’ne giden şahıs, imamın kullandığı odaya girerek Kur’an-ı Kerim’i ateşe verdi, odayı kilitleyerek kaçtı. Cemaatin yardımıyla itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınan yangın, camide büyük hasara yol açtı. Daha sonra Bafra Üçpınar İlçesi Merkez Camii’nin kapısını yakmaya çalışan şahıs, imam tarafından fark edilerek kaçarak ortadan kayboldu.

Güvenlik güçleri güvenlik kameralarını inceleyerek Şanlı’nın kimliğini belirledi. Jandarma ekipleri kimliği belirlenen şahsın yakalanması için çalışma başlattı. İÇMEK. İsimli kişi, bugün Sürmeli İlçesi’nde bir vatandaşın dikkatini çekmesi üzerine jandarmaya ihbarda bulunuldu. Kısa sürede Sürmeli İlçesi’ne gelen ekipler, İ.Ç.’yi yakaladı. elindeki torbanın içindeki benzin dolu şişeleri yakalayarak gözaltına aldı.

İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerin ardından şüpheli, adliyeye sevk edilmeden önce akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için Samsun’a götürüldü.

Kişinin FETÖ’den ihraç edilen Ordu Ünyeli eski imam olduğu öğrenildi. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu