Ekonomi

Tesla, Wall Street’teki en büyük boğalarından birini kaybetti

Morgan Stanley analistleri teslahisselerini “artan ağırlık”tan “eşit ağırlık”a indirerek Perşembe günü piyasa öncesi hisselerin yaklaşık %4 değer kaybetmesine neden oldu.

Fiyat hedefini hisse başına önceki 200 dolardan 250 dolara çıkaran analistlerin yeni hedefi, dünkü kapanış fiyatına göre ılımlı bir düşüşe işaret ediyor. Tesla hisseleri dün %5,5 düşüşle kapandı.

Analistler, son yıllarda Wall Street’teki en gürültülü Tesla boğalarının ortasındalar. Ancak, Tesla hisselerindeki büyük rallinin değerlemeyi “adil” seviyelere çekmesinin ardından şimdi kenara çekiliyorlar.

Analistler bir saldırı yapmış olsalar da, Morgan Stanley’nin “Tesla rallisine ‘son’ demeye çalışmadığını” vurguluyor.

Bunun yerine, yatırımcılarla yapılan görüşmeler “önemli yatırımcı şüpheciliği / isim eksikliği” ile sonuçlandı.

Analistler, çoğunlukla değerlemeye dayalı olan not düşürme davetinin yanı sıra Tesla’nın “herhangi bir elektrikli araç portföyünde sahip olunması gereken” bir şirket olmaya devam ettiğini ekliyor.

Tesla hissesinin Wall Street’te devam eden yapay zeka çılgınlığından yararlandığı göz önüne alındığında, elektrikli otomobil şirketinin “bir AI yararlanıcısı VE bir araba şirketi” olduğunu söylüyorlar.

Barclays ve CFRA’daki analistlerin de temkinli bir duruş sergilemesinin ardından bu, Tesla hisselerinin bu ayki üçüncü not düşüşü oldu.

haber-eceabat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu