Haber

Türk-İş Genel Sekreteri Kavlak: Asgari ücretin insan onuruna yakışır düzeyde olması için çalışacağız

TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Lideri Pevrul Kavlak, “Asgari ücretin insan onuruna yakışır düzeyde olması için elimizden geleni yapacağız. Bize hitap eden bir rakam olursa imzaları atacağız” dedi. karar.”

Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Türk Metal Sendikası Kocaeli Şubesi’nin bir otelde düzenlenen olağan genel kuruluna katıldı. Pevrul Kavlak burada yaptığı konuşmada, “Bu ülkede ekonomik kriz olmaz. Bu ülkede ekonomik kriz olsa bankalar yüzde 300 kâr edemez. Organize olduğumuz ya da olmadığımız şirketler. , kârlarına bu kadar kâr ekleyemediler, ihracat rekorları kıramadılar.Bu ülkede ekonomik kriz olsa ‘hayat birileri için tatil olmazdı. Bu ülkede bir işçi krizi var. Bir krizimiz var. İşçi, memur, emekli, küçük esnaf, dar ve sabit geliri olanların krizi var” dedi.

‘GÖRMEYECEĞİMİZ BİR RAKAM OLURSA MASADAN UZAK DURACAĞIZ’ Asgari fiyat görüşmelerine de değinen Kavlak, “Şimdi taban fiyat tablosu yeniden belirlendi. Müzakereler başladı. Heyet heyeti” çarşamba günü ilk toplantısını yaptı perşembe günü basın toplantısı yapıp taban fiyatla ilgili görüşümüzü bildirdim doğruları söyledim ama herkes taban fiyatın ne kadar olacağıyla meşgul tabi halk sıfırdan haklı göğe kadar.Taban fiyatın insan onuruna yaraşır bir seviyede olması için de elimizden geleni yapacağız.Bizi cezbeden bir rakam olursa kararın altına imzamızı atacağız.Puan varsa , o masayı terk edeceğiz.”

Vergi oranlarında değişiklik talep edeceklerini belirten Kavlak, “Biz o masada başka bir konu için uğraşacağız. Hepimizi üzen, canımızı sıkan vergi oranlarında değişiklik talep edeceğiz. bu adaletsizliği mutlaka düzeltin.’ Artık adil bir vergi sistemimiz olacak. Vergi oranlarında, gelir vergisi tarifesinde işçi lehine bir düzenleme istiyoruz. İşte o masada onların emeğini ortaya koyacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu