Haber

Ümit Şengül: Nazilli Belediyespor maçı hayati önem taşıyor

Bursaspor Teknik Direktörü Ümit Şengül, yarın oynanacak Nazilli Belediyespor maçının hayati bir değere sahip olduğunu belirterek, “Oynayacağımız iki maç gelecek açısından hayati önem taşıyor. Yarın oynayacağımız maçı elimizden geleni yaparak kazanmamız lazım. Sahada kazanmak isteyen bir Bursaspor olacaktır.”

Bursaspor Teknik Direktörü Ümit Şengül, yarın oynanacak Nazilli Belediyespor maçının hayati önem taşıdığını söyledi. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Şengül, “Ankaraspor maçında takımda inanılmaz bir özveri vardı. Oyuncularımız geride kalsa da maçı döndürmek için çok çabaladılar. Bu da olumlu yansıdı. İleriye bakıyorum, hepsini altyapıdan tanıyorum, neler yapabileceklerini biliyorum, oynayacağız “İki maç gelecek için hayati önem taşıyor. Yarın oynayacağımız maçı kazanmak için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Sahada kazanmak isteyen bir Bursaspor olacak. İyi bir başlangıç ​​yapmamız lazım” dedi.

“Finansal sorun çözüldükten sonra farklı bir Bursaspor olacak”

Ümit Şengül de oyuncularına güvendiğini söyledi. Şengül, “Şunu ifade etmek isterim. Yönetim üzerine düşeni yapmaya çalışıyor ama biz de Bursaspor’un bu ligde kalması ve ligin son maçına kadar ayakta kalması için çabalarımızı sürdüreceğiz. İyisi de kötüsü de olacak. maçlar ama mücadele edeceğiz. Önce burada kalacağız, sonra geleceği düşüneceğiz. Bunun için mücadele ediyoruz. Aslında bunu başarabilecek bir oyuncu grubu var. Her mevkide oynayabilecek futbolcularımız var. Biz takıma ve her yere özgüvenlerini sağlarsak. Bunu başaracak kadar güçlüyüz. Bazı eksiklerimiz var. Bunu çalışarak düzeltmek istiyoruz. İlerlememiz iyi. Yönetim de maddi olarak küçük bir katkı sağladı. Bu hafta “Ben umarım olur. Mali sorun çözüldükten sonra farklı bir Bursaspor ortaya çıkacak. Herkesin çocuklara güvenmesi gerekiyor” dedi.

“Bu çocuklara inandığım için görevi kabul ettim”

Bursaspor Teknik Direktörü Ümit Şengül ise oyuncularına güvendiğini ve onlar sayesinde işi kabul ettiğini belirtti. Şengül, “Bu çocuklara inandığım için görevi kabul ettim. Alt yapıda hepsiyle birlikte çalıştım. Neler yapabileceğimizi biliyorum. Bu çocuklar Ankaraspor maçında yaptıkları tepkiyi verirlerse devam ederler” dedi. Bundan sonra da bunu yapın. Bu çabayı göstereceğiz.”

“Bursaspor taraftarıyla güzel”

Bursaspor Teknik Direktörü Ümit Şengül, taraftarlarla ilgili şunları söyledi:

“Bursaspor Kulübü yıllardır Süper Lig’de oynadı. Herkesin kıskandığı bir Bursaspor taraftarı vardır. Gerçek Bursaspor taraftarı ölüleri diriltir. Bursaspor onlarla iyi anlaşır. Onlar da bizi desteklerse futbolcuların motivasyonu da artar. Saha çok farklı olacak. Skor ne olursa olsun bizi destekleyen bir taraftar topluluğuna ihtiyacımız var. “Taraftarlardan etkilenen bir oyuncu grubumuz var. Ancak taraftarlarımız oyuncuları cesaretlendirirse çok güzel bir saha göreceğime inanıyorum.” – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu