Haber

Uncalı Kent Mezarlığı düzenlemesinde sona gelindi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezindeki en büyük mezarlıklardan biri olan Uncalı Kent Mezarlığı’nda başlattığı yenileme çalışmalarının bir ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in kentin ve halkın ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği projeler kapsamında yer alan Uncalı Kent Mezarlığı yenileme projesinde sona gelindi. Konyaaltı İlçesi Molla Yusuf Mahallesi’nde açık ve kapalı ibadethaneler, gasil, morg, abdesthane, idari bina ve otoparkın yer aldığı Uncalı Kent Mezarlığı projesinin kaba inşaatı tamamlanırken, ince kadrolaşma süreci devam ediyor.

GÜZEL PERSONEL DEVAM EDİYOR

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Uncalı Şehir Mezarlığı’nda cami, morg, gasil odası ve diğer hizmet birimlerinin yetersiz kalması nedeniyle tadilat çalışmasına başlandı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen projede kaba inşaat tamamlanırken, yapıların zemin kaplama, mekanik ve elektrik imalatları devam ediyor. Öte yandan grupların çevre düzenleme çalışmaları da devam ediyor. Yenileme çalışmalarının bir ay içinde tamamlanması bekleniyor.

MODERN DEFİNİ VE İBADET HİZMETLERİ

Uncalı Kent Mezarlığı Projesi kapsamında 300 kişilik cami, 400 kişilik yarı açık mescit, 6 adet gasilhane, 36 adet morg, bay-bayan abdesthaneleri, idari ve hizmet binaları, atölyeler, 5 bin metrekarelik alanda dinlenme alanları ve otopark bulunuyor. Vatandaşlar cenaze ve defin ile ilgili tüm işlemleri daha modern koşullarda kolaylıkla gerçekleştirebilecek.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habersungurlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu