Haber

Valinin amcasından evde ders çalışan minik Nursima’ya karne sürprizi

Valinin amcasından evde ders çalışan minik Nursima’ya karne sürprizi

BAYBURT – Eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle birlikte Bayburt’ta 14 bin 935 öğrenci karne heyecanı yaşarken, evde eğitim hizmetinden yararlanan Nursima Topsakal isimli öğrenci de unutulmadı. Kalp rahatsızlığı nedeniyle evde eğitim gören Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi 9 yaşındaki minik Nursima Topsakal, arkadaşlarıyla karne heyecanını yaşayamayınca, Nursima Topsakal için evde karne töreni düzenlendi.

Karne gününde minik Nursima’yı yalnız bırakmayan Bayburt Valisi Mustafa Eldivan ve İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Topsakal’a sürpriz bir ziyarette bulundu. Küçük Nursima, kapıda Vali Mustafa Eldivan ve İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney’i görünce sevinçten havalara uçtu. Karnesini Vali Eldivan’dan alan Topsakal, Vali Eldivan’a resim ve müziğe olan ilgisini ve piyano çalmayı çok sevdiğini anlattı.

Vali Eldivan, Topsakal’ı derslerdeki üstün başarısından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Topsakal’a bayramda bol bol kitap okumasını tavsiye eden Eldivan, Nursima ve Zümra kardeşlere kitap, çeşitli kırtasiye malzemeleri, oyuncak bebekler ve oyun setleri hediye etti.

Müzik kulağı iyi olan ve resim sanatına meraklı olan Küçük Nursima, Vali Eldivan’a önümüzdeki günlerde piyano çalacağının ve yaptığı tabloyu da kendisine hediye edeceğinin sözünü verdi. Hediyeleri çok beğendiğini belirten Topsakal, ikramlar için Eldivan ve Güney’e teşekkür etti.

Anne Büşra Topsakal ve baba Muharrem Topsakal, kızları Nursima’yı böyle bir günde yalnız bırakmadıkları için Eldivan ve Güney’e teşekkür ederek şükranlarını sundular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu