Haber

Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti’ye dönüş şartını açıkladı

29 Mart’ta YETLERLİ Parti’den “Kuralsız, ahlaksız, ilkesiz kazanmaktansa, doğruluktan kaybetmeyi seçtim” diyerek istifa eden eski milletvekili. Yavuz AğıralıoğluBaşkan, partiye dönme şartı olarak Meral AkşenerBunu görevinden ayrılmak olarak açıkladı.

YETERLİ Partisi’nden 3 ay önce istifa eden İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, katıldığı bir yayında açıklamalarda bulundu.

“PARTİ İÇİNDE ‘KUSURLU’ BİR ADAM DEĞİLİM”

İYİ Parti Genel Başkanı Ağıralioğlu Meral Akşener Başkanlığı bırakırsa partiye dönebileceğini söyledi. Ağıralioğlu, partiye yeni bir sinyal de verdi.

Ağıralioğlu şu ifadeleri kullandı; Meral Akşener, “Ben şimdi gidiyorum, torunlarımı seveceğim, üçüncü bir yol için milletin geleceği için gelip koşacağım” derse, koşarım. Akşener varken yapmayacağım. Parti kargaşasıyla mezara girmeyeceğim. Partide “rağmen” bir adam değilim. Hanıma pusu kurarak siyaset yapmama sözü verdim. UYGUN Partisi’ne layık olmaya çalıştım, dostlarımı ve milletimi mahcup etmediğimi düşünüyorum.”

YENİ PARTİ SİNYAL VERDİ

Partiye yeni bir sinyal veren Ağıralioğlu, şöyle devam etti; “Milliyetçiliğin taşıması gereken duygu, sorumluluk alanınız olarak tüm ülkeyi bileceğinizdir. HDP’ye oy verenler de dahil olmak üzere milletin bir kesimini dışlayamazsınız. Bu ülkede Kürt sorunu yok ama biz Kendini Kürt sanan ve Kürt sorunu olduğunu düşünenler var.”

“CANLI ACIDAN DERS ÇIKARACAĞIZ”

Ayrıca Ağıralioğlu; “Milliyetçiliğin sorumluluklarından biri de devletinden gerçek veya sahte alacaklı olduğunu sananların sorunlarını analiz etme iradesini ortaya koymaktır. Yaşanan acılardan ders çıkaracağız. Bir merkez kuracağız. Bir yer inşa edeceğiz.” YETKİN Parti’de bu üçüncü yol sağlanamadı. İnşallah milletimize siyasi bir vizyon sunacağız.”

ZEHİR ZEMBEREK SÖZLE İSTİFA EDİLMİŞTİ

Yavuz Ağıralioğlu, 29 Mart’ta “Parti yetkililerine yük oldum. Kuralsız, ahlaksız, ilkesiz kazanmaktansa, haktan kaybetmeyi seçtim. İYİ Parti ile siyasi ilişkimi sonlandırıyorum.” sözleriyle istifa etti.

haberaydintepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu