Haber

100. Yıl Rallisi’nde Ali Türkkan ve Burak Erdener birinci oldu

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun (TOSFED) Bolu’da düzenlediği Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. yarışı olan “100. Yıl Rallisi” tamamlandı.

TOSFED ve Bolu Offroad Spor Kulübü işbirliğinde, Bolu Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Bolu Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen etkinliğe katılan 63 araç ve 126 sporcu, ikinci günde 4 etapta yarıştı.

Toplam 294,63 kilometre uzunluğunda, 9 etaptan oluşan iki günlük yarışları Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan-Burak Erdener ikilisi kazandı.

İkili, hafta boyunca tüm etapları kazanarak bu sezon ilk Türkiye Ralli Şampiyonası etap zaferini elde etti.

Yarışların bitmesinin ardından Hükümet Meydanı’nda düzenlenen ödül töreninde Bolu Valisi Erkan Kılıç, MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül ve protokol üyeleri sporculara kupa, plaket ve hediyeler verdi.

En yakın rakibine 2 dakika 40 saniye fark atan Red Bull sporcusu Ali Türkkan, “9 etabın 9’unu kazanarak mükemmel bir yarış çıkardık. En önemlisi bugün Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlarken, Zaferin mutluluğunu da yaşadık. Bu yarış kariyerimin en özel yarışıdır.” “Kazanılanlardan biriydi.” İfadesini kullandı.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın bir sonraki etabı Ege Rallisi 18-19 Kasım’da İzmir’de gerçekleştirilecek. 9-10 Aralık’taki Kocaeli Rallisi ile devam edecek dönem, 23-24 Aralık’taki İstanbul Rallisi ile sona erecek.

haberyesilyurt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu