Haber

Muş’un ilçelerinde Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlandı

Cumhuriyetin ilanının 100’üncü yılı Muş’un Malazgirt ve Bulanık ilçelerinde törenlerle kutlandı.

Malazgirt’te protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar Binbaşı Arslan Kulaksız Sokak’tan Malazgirt Meydanı’na yürüdü.

Burada devam eden programda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasının ardından şiirler okundu ve öğrencilerin hazırladığı gösteriler sahnelendi.

Kaymakam Göksu Bayram ve Belediye Başkanı Cengiz Altın’ın vatandaşların bayramını kutladığı programda, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programa Kaymakam Göksu Bayram’ın eşi Nebahat Er Bayram, Cumhuriyet Savcısı Nermin Çankaya, Jandarma Binbaşı Kamil İncebacak, İlçe Emniyet Müdürü Serhan Türk, kurum amirleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Bulanık’ta kapalı sporSalonda gerçekleştirilen törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Kaymakam ve Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Ocak ise konuşmasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün millete eşsiz bir armağanı olan Cumhuriyetin ilanının 100. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Binlerce yıllık geçmişi olan, parçalanıp yok edilmek istenen medeniyetin küllerinden doğduğunu belirten Ocak, şöyle konuştu:

“Türkiye için sadece yönetim şekli değil aynı zamanda en modernleşme hamlesi olan Cumhuriyet, modern açılımlarıyla halkımızın ufkunu genişletmiş, eşi benzeri görülmemiş bir ekonomik ve sosyal ivme kazanmıştır. Bu milletin kazandığı İstiklal Savaşı. Dişiyle tırnağıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde 29 Ekim’de gerçekleşti. 1923 yılında Cumhuriyetin ilanıyla taçlandı ve devletimiz muasır medeniyetler seviyesinde yerini aldı. “

Yarışmalarda başarılı olan öğrencilere ödüllerinin verildiği programa İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Kazım Tüysüz, İlçe Emniyet Müdürü Aytaç Tefek, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

merkezefendihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu