Ekonomi

Art arda 4 haftadır Bitcoin fonlarından çıkış hızlandı

Lider kripto para birimi bitcoin (BTC) son 7 gün içinde yatay bir negatif fiyat hareketi kaydetti. BTC boğaları güç kaybederken kurumların altcoin alımları yaptığı görüldü.

CoinShares tarafından yayınlanan yeni kripto para raporu dikkat çekici verilere işaret etti.

Rapora göre kripto para yatırımcısı kurumlar, Mayıs ayının 2. haftasında da Bitcoin fonlarından çıkış yapmaya devam etti. Bilgiler, geçen hafta kripto varlıklarına dayalı yatırım çalışmalarından 53,8 milyon dolarlık net çıkışa işaret ediyor. Ayrıca kurumlar, Bitcoin fonlarında 48 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi.

Böylece son dört haftadaki toplam BTC üretimi 160 milyon dolara ulaştı.

Bu çıktıya Bitcoin’in kısa ETP’leri de eklendiğinde varlıkla ilgili çıkışların toplamı 201 milyon dolara ulaşıyor. Öte yandan kurumların sekiz farklı altcoin için alım yaptığı görüldü. Coinshares analistleri, yatırımcıların yatırım tercihlerinde “daha maceracı ve seçici” hale geldiklerine dikkat çekti.

Avrupa’nın en büyük dijital fon yönetim şirketi CoinShares’in raporuna göre yatırımcılar altcoin’lere yöneliyor.

Çünkü geçen hafta kardan(ADA) 0,5 milyon dolar yatırım yaparken, Tron ( TRX ) 0,23 milyon dolarlık bir satın alma gördü. En çok yatırım yapılan altcoin projesi solmak (SOL) oldu. Öncü metaverse projelerinden biri olan Sandbox ( KUM) ayrıca 0,2 milyon dolarlık kurumsal giriş kaydetti.

çekici formda BNBtoplam 0,5 milyon dolarlık satışla çıkış yapan tek altcoin oldu.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

gaziemirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu