Haber

Dünya Şampiyonu Milli Okçu Mete Gazoz İstanbul’a Geldi

– Dünya şampiyonu milli okçu Mete Gazoz İstanbul’a geldi

Mete Gazoz: “Dünya şampiyonu olduğum için çok mutluyum”

İSTANBUL – Almanya’da düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası’nın klasik yay finalinde Kanadalı Eric Peters’ı 6-4 yenerek altın madalya kazanan milli okçu Mete Gazoz, İstanbul’a geldi. Mete, havalimanında yaptığı açıklamada, “Dünya şampiyonu olduğum için çok mutluyum.

Milli okçu Mete Gazoz, Almanya’da düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası finalinde Kanadalı Eric Peters’ı 6-4 yenerek altın madalyanın sahibi oldu ve tarihte bunu başaran ilk Türk okçu oldu. Mete Gazoz, bu galibiyetin ardından 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkını da elde etti.

24 yaşındaki milli sporcunun da aralarında bulunduğu A Milli Takım, şampiyonluğun ardından bugün Türkiye’ye döndü. Almanya’dan kalkan uçakla İstanbul Havalimanı’na iniş yapan heyet çiçeklerle karşılandı.

Havalimanında basına açıklamalarda bulunan Mete Gazoz, dünya şampiyonluğunu kazandığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Takım olarak hedeflerinin 2024 Paris Olimpiyatları’nda şampiyonluk olduğunu belirten Mete, “Dünya şampiyonu olduğum için çok mutluyum. Bunun yerine iki gün önce takım olarak dünya ikincisi olduk. 2024 Paris Olimpiyatları’nda takım olarak orada olacağız. Çok güzel bir şampiyonluk geçirdik. Her şey.” Bundan sonraki hedefimiz 2024 Paris’te hem takım olarak hem de bireysel olarak şampiyon olmak.”

haberuzunkopru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu