Haber

İstanbul Silivri’de İRAP düzenlendi

İSTANBUL (İGFA) – İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) tarafından; afetlerin mümkün tesirlerini ortaya koymak, afetlerin olumsuz tesirlerini en aza indirmek için yapılacak çalışmaları tanım etmek, sorumluları ve sorumlulukları tanımlamak maksadıyla hayata geçirilen, Vilayet Afet Risk Planı (İRAP) için Silivri’de bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Silivri Kaymakamlığı öncülüğünde Lider Yılmaz Sahnesinde gerçekleştirilen ilçe afet uyum heyeti toplantısında, Silivri’deki çalışma kümelerinin İRAP ile ilgili yapmış olduğu faaliyetler değerlendirildi. Ayrıyeten yaklaşan kış mevsimi nedeniyle hayata geçirilen karla uğraş aksiyon planı konuşuldu. Silivri Afet Uyum Merkezi Sorumlusu Uğur Tozlu’nun, Silivri’de afetlerin muhtemel tesirlerinin önüne geçebilmek için aldıkları tedbirleri ve yaptıkları çalışmaları anlattığı sunum ile başlayan toplantı, yapılan konuşmalarla devam etti.

Programda bir konuşma yapan Silivri Belediye Lideri Volkan Yılmaz, sarsıntı ile birlikte heyelan, su taşkını ve ağır kar yağışı üzere riskleri de ağır bir halde taşıdıklarını belirterek, bu nedenle biz misyona geldiğimizden beri bir yandan kentimizin potansiyellerini fark edip bu istikametlerini güçlendirirken, bir yandan da afet risklerini göz önüne alıp bu hususta yatırımlar yaptıklarını kaydetti.

Silivri Arama Kurtarma (SAK) takımının ülkedeki afetlerin bir çok yerinde vatandaşların yanında olduklarını söyleyen Lider Yılmaz, “SAK ekiplerimiz, Türkiye’de AFAD’a akredite olan ikinci arama kurtarma ekibi oldu. SAK ekiplerimizle ve Afet Koordinasyon Merkezimiz ile AFAD’ın gerçekleştirdiği bütün çalışma ve projelerde en yakın çözüm ortağı ve paydaş oluyoruz. Ben buradan bir kez daha fedakârca çalışan Afet Koordinasyon Merkezimize ve SAK ekibimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu