Haber

Musk, Twitter’da uzaktan çalışmayı kaldırdı: En az 40 saat buradasınız

Twitter Inc.’in yeni sahibi Elon Musk çarşamba günü geç saatlerde çalışanlarına ‘zor zamanlara hazırlanmak’ maksadıyla bir e-posta gönderdi.

Bloomberg tarafından aktarılan e-postaya nazaran; Musk ekonomik görünümün Twitter üzere reklam gelirine bağlı bir şirkete tesiri hakkında “göz boyamanın” mümkün olmadığını belirtti. Musk çalışanlarına birinci kere yolladığı e-postasında uzaktan çalışmaya artık müsaade verilmeyeceğini ve çalışanların haftada 40 saat ofiste olmasının beklendiğini söyledi. Musk, bu kuralın istisnalarının kendisinin onayına tabi olduğunu aktardı.

Twitter, Musk idaresindeki birinci iki haftada idare takımının çoğunluğunun ve çalışanların yarısının işten çıkarılmasına sahne oldu. Twitter’ın yeni işvereni, kullanıcıların gerçekliğini teyit eden mavi tik sembolü için abonelik modelini gündeme getirirken bu abonelik için ayda 8 dolar fiyat belirledi.

Musk çalışanlarına yolladığı e-postada abonelik gelirlerinin Twitter toplam gelirlerinin yarısına ulaşmasının hedeflendiğini duyurdu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu