Haber

Karşıyaka Spor Kulübü, Futbol ve Voleybol Branşları İçin Dev Sponsorluk Anlaşmalarına İmza Attı

İzmir’in köklü temsilcisi Karşıyaka Spor Kulübünde 12-13 Ağustos tarihlerinde yapılacak olağanüstü seçim genel kuruluna tek aday olarak girmesi beklenen İlker Ergüllü, takımıyla futbol ve voleybol branşlarında dev sponsorluk anlaşmalarına imza atmaya hazırlanıyor. Futbol ve voleybolda taraftarların dört gözle beklediği şampiyonluk için tüm hedeflerini koyan Ergüllü ve ekibinin, şimdiden İzmir’in iki güçlü markasıyla sponsorluk anlaşması yaptığı öğrenildi. Futbol grubunun sponsorluğundan Karşıyaka’nın yeni sezonda en az 30 milyon TL kaynak alacağı öğrenildi. Ergüllü ve yönetiminin kendi oluşturacakları bu rakamın üzerindeki mali tabanın tamamını kulübe bağışlayacağı belirtildi.

Yeşil-kırmızılı kulüpte 13 Ağustos’ta düzenlenecek kongrede, İlker Ergüllü ve ekibinin göreve başlamasının ardından sponsorluk anlaşmalarına imza atılacağı açıklandı. Karşıyaka Aşıklar Platformu adına konuşan eski başkanlardan Cenk Karace şunları söyledi:

Ana sponsorlukların yanı sıra formaların belirli yerlerinde, salonda, tesislerde ve stadyumda sponsorluk sistemi ile kullanılacak reklamların da hazır olduğu bilgisini paylaştı. Kongreye odaklanan Karşıyaka’da seçim bekleyen İlker Ergüllü ve ekibinin, seçim sonrası bir an önce kulübün maddi ve manevi tüm kazanımlarını hayata geçireceği vurgulandı. Şube Başkanı Ayhan Gültekin ve Osman Kol görevden ayrılmanın arifesinde geldiler ve sonra vazgeçtiler. Lider Büyükkarcı’nın aday olmayacağını açıklamasının ardından yetki karmaşasının yaşandığı Karşıyaka’da dün Gültekin ve Dal’ın ayrılma kararı aldığı öğrenildi. Lider Büyükkarcı’nın, eski teknik direktörler Ziyanur Hasbay ve Oktay Yeşil’in Pazartesi günü futbol takımıyla başlayacak Bolu kampına gitme talebini veto ettiği iddiası ortalığı karıştırdı. Transferleri yapan ve grubu kuran Gültekin ve Dal’ın kongreye kadar görevlerine devam edecekleri öğrenilirken, Büyükkarcı’ya karşı tavır alan taraftarlar sosyal medyada sert açıklamalarda bulundu.

Daha önce Karşıyaka’da bir daha aday olmayacağını açıklayan Başkan Turgay Büyükkarcı, günler sonra açıklama yaptı. Kulübün işleyişine ilişkin yetki tartışmalarının sürdüğü yeşil-kırmızılılardan Büyükkarcı’nın çıkışı, “Aday olacak” yorumlarını da beraberinde getirirken, şu anda böyle bir hazırlığın olmadığı belirtildi. Futbol şubesinin giderleri konusunda İlker Ergüllü’ye vekâlet veren Büyükkarcı, “Aday yönetimin devir ve ödeme yapmasında bir engel yok. İsterlerse kulüpten alacaklı olurlar, isterlerse bağış yaparlar. yanlış bir algı oluştur.’Kombin almayın gelince ucuza yaparız’ demek Karşıyaka taraftarını çok mutlu eder.Üstelik kombi satışları her yıl tam olarak aynı saatlerde bazen daha erken de yapılıyor.Açıklama Seçim tarihi gerçeklerden uzak.Neyin ne olduğunu herkes çok iyi biliyor.Büyük sorunlar bitince herkesin talip olması normal ama durum böyle değil.Kulübün son dönemde nereden nereye geldiğini herkes biliyor. 5 yıl “Nefret dili alışılmadık bir şey. Olan kulübümüzün başına gelir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu