Haber

Ulubey Sarıçiçek Türkiye 2.’si Oldu

Türkiye Güreş Federasyonu’nun Şanlıurfa’da düzenlediği 11-13 yaş Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’nda 44 kiloda ikinci olan Ulubey Sarıçiçek’e Gençlik ve Spor Ödülü. Sporİl Müdürü Volkan Burak Mumcu ikramda bulundu.

Türkiye Güreş Federasyonu’nun düzenlediği Seyit Hışırlı U11-U13 Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Erzincanlı güreşçi Ulubey Sarıçiçek 2. oldu.

Seyit Hışırlı U11-U13 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliği ev sahipliğinde 11 Nisan Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. 850 sporcunun minderde kıyasıya mücadele ettiği Greko-Romen güreş şampiyonası keyifli ve çekişmeli maçlara sahne olurken, şampiyonaya Erzincan Gençlik Spor Kulübü’nden katılan Ulubey Sarıçiçek final karşılaşmasında 3 rakibini yenerek galip geldi. . Finalde Samsun’dan rakibine 5-4 yenilen Sarıçiçek, Türkiye ikincisi oldu.

Antrenörleri Erol Demir, Serdar Aydemir ve Mehmet Çetin nezaretinde şampiyonaya hazırlanan Ulubey Sarıçiçek’in bu başarısı Erzincan’da takdir topladı. Bu kapsamda Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, Türkiye 2.’si olan Sarıçiçek’e ikramda bulundu. – ERZİNCAN

ikizdere-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu