Yaşam

Marmaris Belediyesi Amatör Genç Yetenekler İçin Ses Kayıt Stüdyosu Kurdu

Marmaris Belediyesi amatör genç yetenekler için ses kayıt stüdyosu kurdu. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, stüdyoda prova yapan lise öğrencilerine sürpriz bir ziyarette bulundu.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, müziğe ilgi duyan gençlerin ses kayıt stüdyosu talebine kayıtsız kalmayarak, Pazaryeri’nin üst katındaki odalardan birinin ses kayıt stüdyosuna dönüştürülmesi talimatını verdi. Oda ses yalıtımı yapılarak hem vokal hem de enstrümanlar için uygun bir stüdyo oluşturuldu.

Stüdyo içerisine mikrofonlar, akustik paneller ve ses yalıtım köpükleri yerleştirildi. Bir süredir yürütülen çalışmalarla tamamlanan ses kayıt stüdyosu hem amatör genç müzisyenlerin hem de yerel sanatçıların hizmetine açıldı.

Lise öğrencilerinden oluşan Karşı Sokak grubu, stüdyoda prova yaparken Lider Oktay’ın sürpriziyle karşılaştı. Önceki gün 82 yaşında hayatını kaybeden Erkin Koray’ın müziklerini seslendiren Karşı Sokak, Lider Oktay’a kendi bestelerini seslendirdi. Genç yeteneklere fayda sağlamaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Oktay, şöyle konuştu:

“Arkadaşlarımız bizden böyle bir talepte bulundular. Ücretini ödeyerek normal şartlarda kullanabilecekleri stüdyoyu kendi imkanlarımızla donatarak hem gençlerin hem de yerli müzik yapan herkesin hizmetine sunduk. Umarız onlara katkımız olur ve burada güzel deneyimler yaşarız.”

Ses kayıt stüdyosundan yararlanmak isteyenler Marmaris Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurabilir.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

atkaracalar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu