Haber

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya’nın Kurtuluş Bayramı Mesajı

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Asya yaptığı açıklamada, her karışı şehit kanlarıyla sulanan vatan topraklarının en kıymetli hazine olduğunu belirtti.

Milletin vatanseverliğinden ve istiklal inancından taviz vermeden ordusuyla tek yürek olmanın verdiği güçle ender bir kahramanlık örneği sergileyerek hürriyetini savunduğunu belirten Asya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Milli şehitlerimizin bizlere bıraktıkları kutsal emanete minnet dolu bir şuurla sahip çıkma ve onu daha yükseklere taşıma kararlılığımız her geçen gün artmaktadır. Anadolu’nun bizden başkasına vatan olamayacağını defalarca ispatladık. Unutulmamalıdır ki, topraklarımıza göz diken işgalcilere karşı verdiğimiz istiklal mücadelesi, tarihi yolculuğumuzun faziletidir.Tüm aksiliklere rağmen ecdadımız, tarihte ender görülen kahramanlık örneklerini göstererek istiklalini müdafaa etmiştir.Aziz ve asilzademiz bugün büyük bir gururla andığımız ecdadımız yiğitçe direnerek bu toprakları ebedi vatan yapmıştır.Bize emanet edilen bu vatana sahip çıkmak bizim elimizdedir.Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümünü kutluyorum. şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu