Yaşam

Robert Dawney Jr., Quentin Tarantino’nun Marvel Filmlerine Yönelik Eleştirilerine Tartışmalı Bir Yanıt Verdi

Quentin Tarantino’nun geçtiğimiz haftalarda verdiği bir röportajda Marvel filmlerinin oyuncularının yıldız olmadığına dair açıklaması tartışmaların dozunu artırmıştı. Bu konuda konuşulacak son isim ise Marvel Sinematik Evreninin temeli olan Iron Man’e hayat veren Robert Downey Jr. oldu.

Bakalım Robert Dawney’nin yanıtı ne olacak.

Quentin Tarantino’nun geçtiğimiz haftalarda verdiği bir röportajda Marvel filmlerindeki oyuncuların yıldız olmadığına dair açıklaması tartışma yaratmıştı.

Süper kahraman filmleri daha önce birçok yönetmenin hedefi olmuştu ancak Tarantino’nun söylemleri tartışmaya yeni bir boyut kazandırdı.

Tarantino, Marvel filmlerinden nefret etmediğini, daha genç olsaydı muhtemelen seveceğini söylerken asıl sorunun bu filmlerin sinema sektörünü domine etmesi olduğunu sözlerine ekledi.

Bu açıklamanın ardından eski film yıldızlarının artık var olmadığını ve asıl yıldızın Thor’u canlandıran aktör değil Thor olduğunu belirtti.

Robert Dawney’e göre filme uyarlanan bir karakter, ancak onu temsil edecek kişinin yeteneği ölçüsünde başarılı oluyor, dolayısıyla bu isimleri görmezden gelmek doğru değil.

“Bir auteur veya ulusal bir hazine yazarı yönetmeninden gelse ve rolü oynayan doğru türde bir sanatçıya sahip olmasanız bile, ne kadar iyi olabileceğini asla bilemezsiniz.”

Tarantino’nun eleştirilerine Robert Dawney’nin yanıtı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu