Haber

Ulaşım Yatırımları Toplantısı Kayseri’de Gerçekleştirildi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, başta raylı sistem sınırları olmak üzere ulaşım yatırımlarına ilişkin kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yolları ve ulaşım ağıyla Türkiye’nin örnek iller arasında yer alan Kayseri’yi her alanda olduğu gibi ulaşım alanında da daha iyi noktalara taşımak için çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Genel Sekreter Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal ile Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Sedat Erdoğan, Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Canbulut ve ulaşım birimi grupları katıldı.

Başkan Büyükkılıç’a kent genelinde ulaşım alanında verilen hizmetler, yapılacak yeni çalışmalar ve alternatif yollarla ilgili hususlar hakkında sunum yapıldı. Büyükkılıç, taşımacılığın her alanında deneyimli ve bilgili ekibiyle gece gündüz özveriyle çalışmaya devam ettiklerini belirterek, çalışma arkadaşlarına emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Tramvay hatları ile kesintisiz ulaşım

Öte yandan Başkan Büyükkılıç, İldem’den Kayseri Şehir Hastanesi’ne raylı sistem hattının hizmet vermeye devam ettiğini, test sürüşleri devam eden Talas Mevlana-Cumhuriyet Meydanı Tramvay Hattı’nın da kısa süre içinde hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Büyükkılıç, genişleyen ve gelişen raylı sistem ağı ile vatandaşların şehrin değerli noktalarına güvenli ve konforlu ulaşım imkanına kavuşacağını belirtti.

Büyükkılıç, amaçlarının aslında ulaşımda rahat olan Kayseri’yi daha da konforlu ve güvenilir hale getirmek olduğunun altını çizdi. – KAYSERİ

arhaviajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu